Čtenářská pregramotnost v mateřské škole – kratší verze

Termín uzávěrky přihlášek
Místo
Břeclav, nábř. Komenského 1, SPŠ E. Beneše
Kontaktní osoba

Mgr. Ludmila Ratajská, e-mail: ratajska@sssbrno.cz, tel. 733 585 861

Obsah semináře:

1. Co je předčtenářská gramotnost.

2. Metody a formy práce pro rozvoj čtenářské a předčtenářské gramotnosti

3. Zásady práce při vytváření čtenářsky podnětného prostředí u dětí v mateřské škole. 4. Praktické činnosti – metodické náměty a formy práce v dramatických činnostech: -báseň a pohyb, zrcadlo, narativní pantomima, improvizace, loutka zástupná, hra s pravidly etc. -současné aktuální čtení – piktogramy (dopravní, požární značky) -práce s leporelem /propojeni slova a obrazu; vlastní kreativita – ilustrace, „čtení obrázků“ -práce s ilustrací i textem -komunitní kruh – navozujeme téma, abychom pro něj děti získali

Závěr: návaznost předškolního a primárního vzdělávání na rozvoj čtenářské pregramotnosti – osvojené dovednosti dětí předškolního vzděláván; evaluační dotazník, reflexe vlastních zkušeností z praxe pedagogické.

Seminář je určen pro MŠ.

Poslední novinky

Místo
ON-LINE

Nestihli jste s žáky probrat všechnu látku letošního školního roku? Připravili jsme pro Vás nabídku letních vzdělávacích kempů.

V období od 12. 3. 2020 do 11. 5. 2020 jsme pro vás zorganizovali téměř 100 webinářů, kterých se zúčastnilo celkem 1574 účastníků.

Tyto studijní programy jsou určeny pedagogickým pracovníkům a jsou zaměřené jak na získání odborné kvalifikace, tak na prohloubení profesních znalostí ve vybraném oboru.

Termín konání
15. 9. 2020, 13:30 - 18:30
Termín uzávěrky přihlášek
Místo
Brno, Hybešova 15

30x30_facebook_icon.png