Konferenci organizovala 3. listopadu Stálá konference asociací ve vzdělávání (SKAV) společně s dalšími organizacemi. Zúčastnily se jí i dvě naše kolegyně. 

Konference byla zaměřena na dvě hlavní témata

"střední článek ve vzdělávání" a "wellbeing"

 

Jinými slovy, pozornost byla věnována tomu, jak odborně vést a podporovat školy na lokální úrovni a jak usnadnit zdravý psychosociální a fyzický rozvoj dětí ve vzdělávání.

 

Vybraná fakta o konferenci

Konference se konala za účasti prestižních mezinárodních hostů, jejichž zkušenostmi se může Česká republika inspirovat. Zúčastnilo se jí:

  • 14 vystupujících, z toho 3 zahraniční hosté (velvyslanec Finska Jukka Pesola, generální ředitel Finské Národní agentury pro vzdělávání Olli-Pekka Heinonen a Andy Hargreaves z USA) 
  • 320 registrovaných účastníků online

O významu konference svědčí také to, že s jejími výstupy se bude nadále dlouhodobě pracovat, a to v rámci projektu Partnerství pro vzdělávání 2030+

Záznam celé konference bude v dostupný ZDE. Organizátoři konference myslí i na ty zájemce, kteří nerozumí cizím jazykům a zajímají je vystoupení zahraničních řečníků. Jejich videa budou doplněna českými titulky. 

Tiskovou zprávu z konference vydal EDUin a můžete si ji přečíst ZDE