Reference

Napsali o nás

Středisko služeb školám dlouhodobě pomáhá navazovat spolupráci mezi českými a rakouskými učiteli. Ve svém projektu BIG, který podporuje spolupráci v oblasti vzdělávání v příhraničním regionu, realizuje již třetím rokem hospitace na českých a rakouských základních školách. Poslední hospitaci absolvovali jihomoravští učitelé na vídeňské Volksschule Brüßlgasse.

Středisko služeb školám Brno pokračuje v navazování spolupráce mezi českými a rakouskými pedagogy. Ve svém projektu BIG, který podporuje spolupráci v oblasti vzdělávání v příhraničním regionu, realizuje již druhým rokem hospitace na českých i rakouských základních školách. Tentokrát se nechali inspirovat jihomoravští učitelé na prvním stupni vídeňské základní školy.

Se začátkem nového školního roku 2018 - 2019 se školy opět zaplnily spoustou dětí a studentů. Prvňáčci nastoupili plni očekávání, starší školáci mají před sebou rozjodování o budoucí profesi a maturanty čekají zkoušky dospělosti. Někteří z nich ale mají start školy i samotné studium o něco těžší - potýkají se s hendikepem. Přesto mohou prožít školní léta plnohodnotně v kruhu svých vrstevníků. Právě v tom jim pomáhají pedagogičtí asistenti. Středisko služeb školám v Brně jich za jedenáct let pořádání kurzů připravilo do praxe na tři tisíce.

Středisko služeb školám Brno navázalo spolupráci mezi českými a rakouskými učiteli. Jejich projekt Spolupráce v oblasti vzdělávání v přeshraničním regionu běží již více než rok a v říjnu se díky němu desítka učitelů z vídeňských základních škol přijela inspirovat naší výukou na prvním stupni základních škol.

Brněnské Středisko služeb školám od zahájení kurzů v roce 2007 připravilo již 901 asistentů pedagoga.

Vyučit se, nebo si radši udělat maturitu na gymnáziu? Otázky, které si pokládá řada deváťáků. Pro odpovědi si přišli do hodonínského kulturního domu. Hlavní sál, foyer, balkony i chodby zaplnili zástupci středních škol a učilišť.

Středisko služeb školám Brno pořádá každý rok soutěže pro žáky. Tento rok byla pořádána mezinárodní matematická soutěž Pangea ve spolupráci s dalšími 17 evropskými zeměmi. Finálové kolo proběhlo v UK Praha a předání diplomů na Středisku služeb školám v Hodoníně.

Řekli o nás

Dana Šilingrová (ZŠ Bednářova 28)

Děkuji Vám a Vašim kolegům za přípravu exkurze do Osvětimi a za její zdařilý průběh. Také děkuji panu řidiči za bezpečnou jízdu.

Dagmar Horáková (ZŠ a MŠ Hrabětice)

Dobrý večer, chtěla bych poděkovat za skvělou akci Projekty v zájmovém vzdělávání. Byla výborná spolupráce, usměvavá lektorka plná elánu a nápadů. Více takových akcí ve Znojmě pro ŠD a ŠK. Hezký víkend

Yvona Hartmannová (ZŠ Herčíkova)

Dobrý den,
moc vás zdravím a děkuji za vzornou spolupráci s přípravou výletu a zaslání materiálů (výlet č. 110/2015 - č. 20150054). Mnohokrát děkuji a přeji krásný den.

Iveta Höferová (Gymnázium a SOŠZE Vyškov)

Vážená paní doktorko,
právě jsme se vrátili z exkurze do Osvětimi.
Žáci jsou plni dojmů, sice smutných, ale poučných a hodnotí tuto akci velmi pozitivně.
Chci Vám tímto způsobem za nás za všechny poděkovat.

Dana Šilingrová (ZŠ Bednářova 28)

Dobrý den, paní Procházková,
děkuji Vám a Vašim kolegům za přípravu exkurze do Osvětimi a za její zdařilý průběh. Také děkuji panu řidiči za bezpečnou jízdu.
Dana Šilingrová
ZŠ Bednářova 28

D. Dosoudilová a 8. A (ZŠ Masarova)

Dobrý den paní Procházková.
V pátek jsme se vrátili z výletu v Bělovsi.
Se stravováním v jídelně učiliště jste měla šťastnou ruku. Bylo to dobré, pestré, v dostatečném množství, personál příjemný a vstřícný.
Děkujeme.


30x30_facebook_icon.png